Home office – 2. část – Výhody a nevýhody

V minulé časti jsme si představili nejrůznější varianty home office. Home office už dávno není jen o vysedávání doma a pokud se budete chtít nechat inspirovat, přečtěte si Home office – 1. část – Home office a její varianty.

Existuje řada příznivců i odpůrců home office, kteří porovnávají různá pro a proti. Je home office samospasitelná? Určitě ne, stejně tak jako oheň. Může vás zahřát, ale také spálit.

Pojďme se podívat na výhody, ale i nebezpečí home office. Využíjte výhod, které nabízí a eliminujte nebezpečí, která na nás číhají.

Nebezpečí home office

Mezi ty nejčastější patří:

  • Izolace

Může se začít objevovat postupně. Někdy nás může práce tak pohlit, že zapomínáme na okolí. Zvláště nebezpečné je to v případě, kdy nás práce nesmírně baví. Jsme lidské bytosti a potřebujeme udržovat zdravé, mezilidské (offline) vztahy.

  • Ztráta hranic práce / soukromí

Ve stejném prostředí pracujete, ale i relaxujete. Není to dobrá kombinace. Je dobré vytvořit si samostatný prostor pro práci a samostatný pro relax. Kombinovat jak home office tak i ostatní formy (Open Air Office, Walk and Work).

  • Démoni

Dovedou nám život pěkně otrávit. Mezi ty nejčastější patří: Odkládání, Perfekcionismus, Vyrušování, Multitasking, Odpor. O dvou z nich si povíme více později.

Výhody home office

Je jich nepočítaně, ale můžeme je rozdělit do dvou kategorií:

  • Volnost časová – čas si můžete organizovat sami.
  • Volnost prostorová – můžete pracovat z nejrůznějších míst.

O tom jakým způsobem eliminovat nevýhody a zároveň lépe využívat výhod home office budeme více probírat v dalších částech tohoto seriálu.

Zajímá vás téma home office a osobní produktivity? Navštivte má školení. Vytvořím školení pro vaši firmu přímo na míru, ozvěte se. Domluvte si konzultaci. Nebo se zcela nezávazně ozvěte, rád o vás uslyším.

Následující část o home office: Home office – 3. část – Vytvoření správných podmínek

Předcházející část o home office: Home office – 1. část – Home office a její varianty

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *